Kalkan – Kaputaş

Kaputaş Plajı

Mavinin her tonuna doymak , birbirinden güzel sularda yüzmek…
Sabah güneşin, denizin üzerinden doğuşunu izlemek Kalkan’ın her bir köşesi tatilimiz için bir cennettir. Tatil deyince aklımıza deniz kum ve güneş üçlüsü gelir . Güzel unutulmaz anılar ve deneyimler kazanacağınız bir tatil olsun ister misiniz ?
Burada yeşil ve mavinin farklı  kombinasyonlarını görmek mümkün .
Doğada vakit geçirmeyi sevenler için ;
Turkuaz rengi… Türkiye’nin en ünlü plajlarından biri olarak nam salmış Kaputaş Plajına komşu Kalkan , iniş çıkışı biraz zahmetli olsa da buna değiyor.
Turistik bir belde olan Kalkan Yaz tatili , deniz tatili dendiğinde akla ilk gelen bakir bölgelerdendir. Kalkan mevkiinde konumlanan Kaputaş Plajı Kaş’a 20 Km Kalkan’a 7 Km uzaklıkta bulunuyor. Kendisiyle aynı adı taşıyan ve sarp kayalıklarla çevrili etkileyici bir koydaki Kaputaş Plajı bu özelliğiyle ülkemizin nadir doğal güzellikleri arasında yer alıyor. Kaputaş Plajı yer altından akan suyun deniz kıyısında kumlar arasında süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin ve Turkuaz renginde bir plaj olarak biliniyor. Hemen yol kenarından başlayan 187 basamaktan inilerek ulaşılan şahane plaj , her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından tercih ediliyor. Halen bakir halini koruyan Kaputaş Plajı , mavi yolculuğa çıkan teknelerinde gözde uğrakları arasında !
Kekova, doğa ile tarihin birleştiği masmavi denizli , koylarla çevrili bir yeryüzü cennetidir. Kekova tekne turlarına katılarak tarihi kalıntılar arasında yüzebilirsiniz.

Share this content:

2Comments

Add yours
  1. 2
    İsa

    Dünya harikası bir yer. Yolu düşen mutlaka uğrasın asla pişman olmaz. Yanlız rüzgar denizden karaya estiğinde dalgalı oluyor

+ Leave a Comment