Kalkan

Bivillam ile yapacağınız villa tatilinizde en güzel manzaralı villalarımız da konaklarken, doğanın ihtişamlı görüntüsüyle büyülenebilirsiniz…

Türkiye’nin saklı cenneti Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan semti size mavinin ve yeşilin mükemmel uyumunu ve daha fazlasını sunuyor. Muazzam plajlarıyla dünyaca ünlü bir özelliğe sahiptir. Tatil beldesinin çok çok ötesinde olan Kalkan , dünyaca ünlü antik şehirlere , nesli tükenmekte olan caretta carettalara dünyanın en ünlü koylarına ve kumsallarına ev sahipliği yapıyor. Ünlü Tarihçi Herodot Kalkan’la ilgili “Dünya’da Yıldızlara En Yakın Yer” ifadesini kullanmıştır.

Kalkan’da Villa Kiralama

Sizlere evinizin rahatlığını sunan kiralık villalarda tatiliniz boyunca denizin ve güneşin tadına varabileceksiniz. Üstelik Muhafazakar aileler için havuz terası dışarıdan özenle izole edilmiş korunaklı kiralık villa lar , kalabalık aileler için tasarlanmış geniş kapasiteli kiralık villa lar , ve yeni evlenen misafirlerimiz için de kiralık balayı villa ları mevcut ! Kalkan’ın eşsiz dokusunda tatil deneyimine sahip olurken , turistik sokaklarını gezebilir , etkileyici manzaralarını izleyebilirsiniz. Villanız da geçireceğiniz keyifli zamanların yanı sıra , Kalkan’ın çoğu mavi bayraklı plajlarında denize girebilir , su sporları ve dalış yapabilir veya tekne turları ile mavi yolculuğa çıkarak ada ve koy gezileri yapabilirsiniz .

Kaputaş Plajı

Kalkan mevkiinde konumlanan Kaputaş Plajı Kaş’a 20 Km Kalkan’a 7 Km uzaklıkta bulunuyor. Kendisiyle aynı adı taşıyan ve sarp kayalıklarla çevrili etkileyici bir koydaki Kaputaş Plajı bu özelliğiyle ülkemizin nadir doğal güzellikleri arasında yer alıyor. Kaputaş Plajı yer altından akan suyun deniz kıyısında kumlar arasında süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin ve Turkuaz renginde bir plaj olarak biliniyor. Hemen yol kenarından başlayan 187 basamaktan inilerek ulaşılan şahane plaj , her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından tercih ediliyor. Halen bakir halini koruyan Kaputaş Plajı , mavi yolculuğa çıkan teknelerinde gözde uğrakları arasında !

İslamlar ve Üzümlü Köyleri

Kalkan’a bağlı İslamlar ve Üzümlü köyleri birbirine çok yakın konumda olmakla birlikte aynı özellikleri taşımaktadırlar. Kalkan yamaç yapısı gereği muhafazakar villa konusunda daha kısıtlanmış , yapıların birbirine yakın olduğu bir bölgedir. Bu sebeple Kalkan merkez de kiralık muhafazakar villa Üzümlü ve İslamlar köyüne kıyasla daha sınırlıdır. Kalkan merkeze 8 km mesafede bulunan bu iki köyde Korunaklı Villa olarak çok fazla seçenek bulmak mümkün ! Alabalık restoranları ile ünlü İslamlar köyünün temiz havasına , yeşiline ve doğasına hayran kalacaksınız . Üzümlü köyünde ise adından da anlaşılacağı üzere sık sık asma ağaçları görmeniz mümkün !

Share this content:

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment