Tatilinizi Kalkan’da Geçirmek İçin 5 Neden

Tatilinizi Kalkanda Geçirmek İçin 5 Neden

Kalkan Kaş ilçesine bağlı eskiden belde şimdi ise mahalle olan yurt dışında, özellikle İngiliz turistler arasında çok meşhur ve popüler olan eskiden Rumların Kalamaki adı ile yaşadığı Akdeniz bölgesinde bir tatil kasabasıdır. Mübadele sonrası ismi Kalkan olarak değiştirilmiştir.

Doğal dokusunu kaybetmemiş bu kasaba, muhteşem manzarası ve coğrafi avantajları ile son yıllarda villa kiralama sektörü ile ön plana çıkmaktadır. Şimdi neden tatilinizi Kalkan’da geçirmeniz gerektiği ile ilgili sebeplere başlayalım;

1- Muhteşem Plajları,

Kalkan dünyaca ünlü plajlara sahip bir tatil kasabasıdır. Dünyanın en büyük plajları arasındaki Patara Plajı (16 km) bu bölgede bulunmaktadır. 18 km ve yer yer 300 metreye çıkan genişliği ile dünyanın sayılı plajları arasında yer edinen Patara plajı ayrıca caretta caretta kaplumbağalarının da ürediği özel bölgeler arasındadır. Kaputaj plajı“Dünyanın en seksi” plajı gibi garip bir ünvana sahiptir. Kanyon plajı olan Kaputaş plajı en fazla 300 metre genişliğinde 180 basamakla inilen muhteşem turkuaz denizi ve altın sarısı kumları ile meşhurdur. Kalkan’a 7 km mesafededir.

2- Kiralık villa Turizmi

Kalkan beldesi, Kalkan koyu çevresinde çanak şeklinde yamaçlara sahip coğrafi bir yapıya sahip olduğundan, evler yamaçlardan yukarıya doğru yükselmekte ve her birinden deniz manzarası kesintisiz görülebilmektedir. Bundan dolayı Kalkan’da villa yapımı hızlanmış, bu villaların turizme açılması ile sizlerin de kiralık villada tatil yapabileceğiniz bir sektör ortaya çıkmış oldu. Bivillam olarak Kalkan’da bütçenize uygun , konforlu ve korunaklı villa kiralama hizmeti sunuyoruz detaylar için tıklayınız.

3- Manzara

Kalkan’da villa kiralayarak konaklamaya karar verdiyseniz, muhteşem manzara eşliğinde bir tatil yapmaya hazır olun. Yukarıda da bahsedildiği gibi coğrafi avantajları sebebi ile her villadan muhteşem deniz manzarası sizleri beklemekte. Öyle böyle değil insanı rahatlatan, dinlendiren muhteşem ve benzeri olmayan bir manzaradır bu.

4- Balayı için en güzel seçeneklerlerden biridir

İngiliz Independent gazetesi 2006 yılında Kalkan manzarasını “Dünyanın en romantik manzarası” seçerek ününe ün katmıştır. Ayrıca ünlü gezgin Heredot Milattan önce 300 yıllarında Kalkan’dan geçerken ”Dünyada yıldızlara en yakın yer” diyerek seyahatnamesine kayıt etmiş. Durum böyle olunca Balayı için en uygun yerlerden biri Kalkan’dır dememiz pek de yanlış olmayacaktır. Yeni evlenen çiftlerimiz için korunaklı ve uygun fiyatlı  Balayı villarımıza ulaşmak için tıklayınız.

5- Muhafazakar aileler için alternatif bir bölge

Kalkan’da ki villa turizmi son yıllarda çevresindeki köylere de yayılmış durumdadır. Neredeyse ayrı bir turizm bölgesi olmaya aday İslamlar Köyü ve Üzümlü köyü bu bölgede bulunmaktadır. (8-10 km) Bir vadi boyunca yukarıya doğru uzanan İslamlar Köyü, daha önceleri doğası, alabalığı ve restaurantları ile meşhurken son zamanlarda muhafazakar villa seçenekleri ile meşhur olmuş durumdadır. Bu köyde neredeyse tüm villalar doğal olarak çevreden korunaklı halde ya da villa sahipleri tarafından bir şekilde korunaklı hale getirilmiştir. Bu tarz korunaklı muhafazakar villa seçenekleri, İslami kurallara göre yaşamayı hayat tarzı edinen aileler tarafından yoğun talep görmektedir. Kiralık Muhafazakar villa seçeneklerimiz için tıklayınız.

Share this content:

3Comments

Add yours
  1. 1
    Alp

    Tatilimizi Kalkan’da geçirmek için geçerli sebepler saymakla bitmez bu yüzden bu yaz Kalkandayız teşekkürler bivillam çok güzel bi yazı olmuş.

  2. 3
    Yusuf

    Bundan yaklaşık 3 sene kadar önce kalkana gelmiştim. Patara plajı gerçekten harika özellikle caretta caretta kaplumbağaları , önümüzdeki yaz da tatilimi kalkanda yapmak istiyorum. Şimdiden Korunaklı Villa Katagorinizi incelemeye başladım bile teşekkürler.

+ Leave a Comment